Jasličková pobožnosť

V utorok 25. decembra sme sa o štvrtej popoludní stretli v hodskej kaplnke, aby sme si pozreli jasličkovú pobožnosť, ktorú pre nás nacvičili deti z nášho spoločenstva. Napriek nedostatku času na nacvičovanie a veľkej tréme boli výkony našich hercov obdivuhodné a vďaka nim sme sa mohli znova preniesť do časov mudrcov a pastierov.

V príbehu boli ústrednými postavami piati „čierni“, ktorí zo začiatku neverili v Ježiška, ale postupne si uvedomovali jeho existenciu a stávali sa lepšími – „bielymi“. Do hrania jasličkovej sa zapojili nielen malí, ale aj dievčatá zo staršieho stretka a dokonca aj samotní animátori. Dej skvele dopĺňali starší speváci, ktorí spievali pôvodné piesne k tejto jasličkovej, ktorá sa hrala presne pred 20 rokmi tu v Hodoch. Ozvláštnením bol aj živý Ježiško (za prepožičanie ďakujeme rodine Kohutiarovej :)) a musíme uznať, že to zvládol bravúrne. Vystúpenie sme zakončili tradičnou piesňou Tichá noc a všetci odvážni herci následne zožali standing ovation. Nakoniec sme vyjadrili úctu malému Ježiškovi a pokľakli si pred oltárom, aby sme si pripomenuli, pre koho sme to všetko robili. Na záver nám don Gibala udelil požehnanie a odobrali sme sa do oratka na afterparty, kde sme spoločne oslávili našu snahu.

Touto cestou by sme sa chceli poďakovať všetkým účinkujúcim (hercom, spevákom, hudobníkom, šepkárom), všetkým dospelým, ktorí s nami nacvičovali, sponzorom, ktorí prispeli na občerstvenie a pamiatky pre deti, divákom, ktorí sa na nás prišli pozrieť a podporiť nás a hlavne malému Ježiškovi, ktorí nás takto zjednotil.

 

PRIDANÉ 25. december, 2012 o 23:53
Vyhľadávanie

Prihlásenie